Пустыня и засуха

Голова ООН знову закликав всі країни досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року

Зволікання в боротьбі зі зміною клімату призведе до загибелі людей, виснаження ресурсів для існування і збитками для бізнесу та економіки. Про це заявив голова ООН Антоніу Гутерріш, і закликав всі країни докласти зусиль і досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року

За його словами, найбільших збитків завдає бездіяльність. «Ми повинні терміново вжити заходів з просування салого розвитку і скорочення викидів парникових газів, щоб не допустити підвищення глобальної температури більше, ніж на 1,5 С», – зазначив генеральний секретар, якого цитують у Службі новин ООН.

Він додав, що сьогодні у людства для боротьби з глобальним потеплінням є всі необхідні технології і громадська підтримка, в тому числі – молоді. У боротьбу включилися багато міст і підприємств.

«Проте все ще бракує політичної волі. Ось чому я виступаю за більш рішучі кроки, спрямовані на пом’якшення наслідків зміни клімату, на необхідну адаптацію і на збільшення фінансування… Необхідно адекватне фінансування, необхідно зібрати обіцяні $100 млрд на рік на заходи щодо пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них країн, що розвиваються», – Генеральний секретар ООН.

Голова ООН рекомендував підтримувати країни, які несуть найменшу відповідальність за зміну клімату, однак в найбільшій мірі потерпають від нього.

Окрім того, за його словами, з відновленням після пандемії коронавірусу «у людства з’явилася прекрасна можливість обрати більш стійкий шлях розвитку, активізувати вирішення проблем зміни клімату, захисту докілля, запобігти втраті біорізноманіття та забезпечити здоров’я і безпеку людства».

Антоніу Гутерріш запропонував шість пов’язаних із кліматичною боротьбою ініціатив, які сприятимуть післякризовому відновленню:

  •  Передбачити створення нових «зелених» робочих місць і підприємств у перехідний період і інвестувати в декарбонізацію економіки.
  • Використовувати гроші платників податків на допомогу підприємствам, які орієнтовані на створення нових робочих місць і сталий розвиток.
  • Домагатися переходу від «сірої» до «зеленої» економіки.
  • Спрямовувати державні інвестиції у сектори і проєкти, що забезпечують сталий розвиток,  сприяють захисту довкілля і боротьби зі зміною клімату. Припинити субсидування галузей, зосереджених на видобутку викопного палива.
  • Враховувати ризики і можливості, пов’язані зі зміною клімату в межах глобальної фінансової системи.
  • Об’єднати зусилля міжнародної спільноти для вирішення обох надзвичайних ситуацій (пандемії і зміни клімату).

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків