батарейки

Aurelius розробив технологію переробки свинцево-кислотних акумуляторів

Компанія Aurelius Environmental винайшла спосіб, що дозволяє підприємствам, які спеціалізуються на утилізації свинцю, мінімізувати викиди в атмосферу вуглецю.

Технологія має назву FenixPb і дозволяє відновити в акумуляторах активну речовину – так званий оксид свинцю, який являє собою суміш металевого свинцю і сурми. І водночас зменшує обсяг викиду вуглецю більш ніж на 85%. Ця безвідходна технологія суттєво зменшує енерговитрати, адже сам процес відбувається не в печі, а в холодній воді.

Ба більше, активна речовина, що отримується в результаті процесу переробки, має більш високу пористість і підходить для батарей вищої категорії, оскільки має велику питому енергоємність, аніж акумулятори на основі викопного металевого свинцю.

За даними World Intellectual Property Organization, однією зі складових успіху Aurelius є використання інтелектуальної власності. Зокрема, базові інтелектуальні активи вселили в засновників компанії впевненість у доцільності розвитку бізнесу і вивели компанію до рівня обороту, що перевищує  £ 5 млн. Вони налагодили контакти з інвесторами і покупцями ліцензій по всьому світу, і на продукцію компанії отримано понад 40 попередніх заявок із різних країн.

Свинцево-кислотні акумулятори широко поширені нині у світі. Їх застосовують в автомобілях та інших транспортних засобах, для аварійного освітлення і в якості резервних джерел енергії в лікарнях. Їхні компоненти здебільшого переробляються в Європі, проте підприємства, що утилізують свинець, викидають в атмосферу величезну кількість вуглецю.