эко-хижина Nolla

Фіни будують мобільні хатини і організовують Journey to Zero

Фінський дизайнер Робін Фальк сконструював мобільну хатину для подорожей, що не завдає шкоди екології. Проект із назвою Nolla (фінською – «нуль») створено на замовлення фінської компанії Neste, що спеціалізується на відновлювальних джерелах енергії. Вона реалізовує кампанію Journey to Zero – шукає і пропонує способи побудувати світ із мінімальними викидами.

Nolla має мінімальний вуглецевий слід у всіх аспектах, зокрема повністю функціонує на відновлюваній енергії – від енергії Сонця – та не обтяжена купою побутових речей. Це компактне і повністю мобільне житло площею 10 кв. м можна збирати, розбирати і перевозити будь-куди. Всередині – два ліжка. Мінімалістичний, утім елегантний інтер’єр.

эко-хижина Nolla

«Nolla, в якій немає водопроводу, змушує нас замислитися над тим, скільки води нам дійсно потрібно», – йдеться на сайті Neste. Так, найближче джерело прісної води знаходиться в 700 метрах від еко-хатини, а носити воду на відстань часто є приводом для роздумів про марнотратство ресурсів.

Також відвідувачам Nolla наказано використовувати тільки натуральну косметику, що знаходиться всередині. Таким чином, воду після вмивання чи душу можна вилити в землю, де вона фільтрується через ґрунт і замикає водний цикл. До того ж, відвідувачам «призначено» рослинну дієту відповідно до Zero Menu.

Хотина стоїть на одному з найживописніших островів у архіпелазі Гельсінкі – Валлісаарі, привабливому місці для проживання в лоні природи і в безпосередній близькості від центру міста Гельсінкі – весь шлях займає 15 хвилин переправи на човні. Тут можна відпочити від повсякденного життя – відвідувачі мають можливість розслабитися і дистанціюватися від своїх щоденних справ і обов’язків.

Час від часу сюди запрошують відомих блогерів, представників соціальних медіа, митців та фотографів, які випробують на собі мінімалістичну розкіш і популяризують проект і свідоме ставлення до природи. Втім, усі охочі можуть орендувати хатину на Airbnb. Або ж можна взяти участь у конкурсі Neste та виграти ніч на Vallisaari.

Віднедавна отримати досвід проживання посеред майже недоторканої природи можна й на острові Лідьо, що у Стокгольмському архіпелазі. Цього літа тут з’явилась своя Nolla – в рамках проекту Neste Zero Island. Проект має на меті показати, що майбутнє без копалин може бути досягнуто за допомогою вже наявних рішень.

фото: neste.com/journeytozero