Exxon має намір скоротити викиди вуглецю до нуля до 2050 року

Найбільша нафтогазова компанія США Exxon Mobil Corp. оголосила про свою мету досягти нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року.

План Exxon охоплює викиди від видобутку нафти, газу та хімічної продукції, а також від електроенергії, що споживається під час цих операцій. Водночас компанія не брала на себе зобов’язань щодо викидів від споживачіввання її продукції.

«Ми розробляємо комплексні дорожні карти зі скорочення викидів парникових газів від наших активів, що експлуатуються по всьому світу», – заявив генеральний директор Exxon Даррен Вудс, якого цитує CNBC.

За його словами, компанія працює з партнерами задля досягнення аналогічних результатів зі скорочення викидів на об’єктах, де Exxon не відповідає за операції.

CNBC зауважує, що нове зобов’язання Exxon ставить її на крок попереду американського конкурента Chevron, який у жовтні минулого року зобов’язався скоротити до 2050 року викиди від своїх операцій з розвідки та видобутку до нуля і знизити інтенсивність викидів в інших місцях.

У листопаді Exxon заявила, що збільшить витрати на проєкти, спрямовані на зниження викидів вуглецю до $15 млрд до 2027 року. Це включає розробку технологій, які нині не є комерційними, як-от уловлювання та зберігання вуглецю, воднева енергія та біопаливо з водоростей.

фото: corporate.exxonmobil.com