Электронный мусор и отходы

Електронне сміття – забруднення довкілля чи $62,5 млрд прибутку?

Щороку у світі викидають на смітник близько 50 млн тонн комп’ютерів, телевізорів, ноутбуків, комп’ютерних приставок, мобільних телефонів та інших електронних пристроїв, що містять токсичні речовини. І тільки 20% з них спрямовується на переробку в належних умовах. Інші відходи вивозять на сміттєві полігони, де вони роками накопичуються, або утилізують в умовах, що загрожують здоров’ю.

Відповідно до докладу, підготовленому спільно кількома установами ООН і представленому в Давосі, до 2050 року обсяг електронних відходів може збільшитися майже втричі – до 120 млн тонн. Уже сьогодні е-сміття за своєю вагою перевищує вагу комерційних авіалайнерів, будь-коли вироблених.

Експерти ООН неодноразово закликали до належної утилізації електроніки. Утім, за даними ООН, на рік переробляється з дотриманням відповідних заходів тільки 20% від усього електронного непотрібу.

Тож бізнесменів і політиків закликають забезпечити безпечну переробку електронних відходів. Їм рекомендують більш активно використовувати для цих цілей нові технології. Ба більше, грамотна політика в електронному секторі може сприяти створенню мільйонів робочих місцевостей і економічній вигоді.

Річ у тім, що при виробництві мобільних телефонів, комп’ютерів та інших електронних виробів використовуються золото, срібло, платина і інші дорогоцінні метали, які сьогодні разом із відпрацьованою технікою також потрапляють на сміттєзвалища. Експерти підрахували, що в минулому році вартість «викинутих» дорогоцінних склала $ 62,5 млрд – ця сума дорівнює ВВП більшості країн світу. У тонні 100 мобільних телефонів більше золота, ніж у тонні золотої руди.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: Chris Ried, Unsplash