Паркинг авто

Електрокари в Україні позначать зеленими номерами і запровадять знаки

Президент Україні Володимир Зеленський підписав Закон щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. Мета цього закону – зробити більш доступною інфраструктуру для власників електромобілів.

Закон, який сьогодні офіційно опубліковано, передбачає запровадження дорожніх знаків для позначення місць паркування і зарядки електромобілів, а також зобов’язує замінити звичайні білі номери на зелені.

Упродовж наступних шести місяців Міністерство внутрішніх справ України повинно розробити спеціальні номерні знаки з зеленим шрифтом. Вони будуть встановлюватись на автомобілі з виключно електричною силовою установкою та за відсутності двигуна внутрішнього сгоряння.

Іноземні інвестори, аналітики як ніколи раніше беруть до уваги екологічні ініціативи й інвестиції компаній, а також звіти за ними. Замовте консультацію і дізнайтеся про глобальні тренди, які визначають майбутнє бізнесу >>>

Міністерство також має розробити нові дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів» і «Станція зарядки електромобілів».

Водіям бензинових і дизельних авто на законодавчому рівні забороняється паркуватися на місцях для електрокарів. За порушення передбачено санкції –  від 340 до 510 гривень. Відповідні штрафи передбачені за створення перешкод водіям електромобілів на зупинці або стоянці.

Відповідний закон Верховна Рада ухвалила в липні цього року.

 

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

фото: Unsplash