Пластиковые отходы

Світовий ринок переробки пластику може досягти $40 млрд

Заборона Китаю на імпорт відходів стимулює інші країни інвестувати в інфраструктуру з переробки пластику на внутрішньому ринку. Отже глобальний ринок переробки цьогоріч, ймовірно, суттєво збільшиться – до позначки в $40 млрд. Таку думку висловлюють експерти Frost & Sullivan, на яких посилається BusinessGreen. Нині ринок переробки пластику становить близько $37,6 млрд.

Два роки тому Китай ухвалив рішення припинити імпорт твердих відходів для переробки. Зокрема, запровадив заборону за 24 категоріями, у тому числі – деякі види пластику, паперу і текстилю, металовироби, відходи з нержавіючої сталі, титану та деревини. Офіційне пояснення – проблеми з довкіллям і здоров’ям. Утім оглядачі вбачають у такому рішенні прагнення Китаю модернізувати свою економіку і більш ефективно справлятися зі своїми горами сміття, що зростають. Відходи, які країна раніше імпортувала, додавали 10-13% до її загального рівня відходів.

Цей крок змусив цілу низку країн, у тому числі – Великобританію, розглянути питання про посилення програм кругової економіки у себе вдома, щоби вирішити проблему власних відходів всередині країни, а не відправляти їх за кордон. Проте, зауважують критики, це призвело до зростання експорту відходів у інші азіатські країни з менш розвиненими секторами переробки, внаслідок чого деякі відходи були поховані незаконно.

За прогнозами Frost & Sullivan, до кінця цього року обсяги відходів, що утворюються у світовому масштабі, мають зрости з минулорічних 29,5 млрд тонн до майже 30,2 млрд. Експерти оцінюють загальний обсяг пластикових відходів у 280 млн тонн.

 

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

фото: Unsplash