Electrolux йде з Росії

Шведська компанія з виробництва техніки Electrolux припиняє свою діяльність в Росії та продає бізнес місцевому менеджменту. Компанія дійшла висновку, що продовження бізнесу в Росії в поточній ситуації неможливе.

Electrolux Professional повідомила, що передає свою діяльність у Росії місцевому управлінню. Вихід із РФ коштуватиме компанії 35 млн шведських крон, проте рішення залишити Росію не вплине на прибуток або рентабельність групи.

«Electrolux Professional дотримується всіх санкцій та правил експорту до Росії. Внаслідок війни і санкцій, ми вважаємо, що не зможемо продавати нашу продукцію або пропонувати послуги в Росії в середньостроковій і довгостроковій перспективі», — каже Альберто Заната, президент і генеральний директор компанії.

Контрольований продаж російських дочірніх компаній групи Electrolux місцевому керівництву є «найкращим способом забезпечення подальшого дотримання санкцій, а також припинення у відповідальний спосіб відносин з нашими колегами в Росії».

Нині вt Electrolux Professional у Росії працює 25 співробітників, а обсяг продажів у 2021 році становив приблизно 1% від загального обсягу продажів компанії.

Нагадаємо, минулого місяця також американська компанія Whirlpool Corporation, яка володіє марками Indesit та Hotpoint, оголосила, що йде з Росії та продає свої активи турецькому виробнику Arcelik. Компанія виробляла холодильники та пральні машини на двох заводах у Липецьку, проте призупинила роботу на цих майданчиках.