Transjakarta

Джакарта переходить на електричні автобуси

В індонезійській столиці Джакарті стартував пілотний проект, внаслідок якого на маршрути громадських автобусів вийдуть електробуси. У місті вже почали випробувати електричні автобуси китайського й індонезійського виробництва.

За інформацією Inhabitat, автобусна мережа Джакарти є найрозгалуженішою у світі. Щороку тут додаються нові маршрути, а пасажиропотік становить понад 200 млн. Отже поява більш чистих транспортних засобів має позитивно вплинути на рівень забруднення повітря в місті. Губернатор міста Аніс Басведан сповнений рішучості зробити Джакарту однією з найзеленіших міст у світі.

«Ми розглядаємо рух до електромобілів як життєво важливий спосіб боротьби з забрудненням повітря і переходу до більш зеленого майбутнього. Програма випробувань електричних автобусів дасть нам уявлення про зміни, які ми повинні внести в систему, щоб у кінцевому підсумку замінити весь парк громадського транспорту Джакарти на електричні моделі», – сказав генеральний директор Transjakarta Агунг Вікаксоно. До слова, цей найбільший оператор Джакарти перевіз у 2018 році рекордну кількість пасажирів за один день – 730 тис.

Також відомо, що цього місяця 57 жителів Джакарти об’єдналися, щоб подати в суд на місто за нездатність впоратися із забрудненням повітря. Містяни також закликають уряд «розправитися» з вугільними електростанціями, розташованими навколо міста.

Ціль 11. Cталий розвиток міст і громад

Фото: twitter.com/PT_TransJakarta