Пластиковая бутылка

Дубай скорочує використання одноразового пластику

З 1 липня 2022 року магазини, підприємства роздрібної торгівлі в Дубаї стягуватимуть плату з покупців за одноразові пластикові пакети. Через два роки почне діяти повна заборона пластикових пакетів.

Як приклад негативного впливу пластику на місцеву фауну влада надала кілька сумних фактів. Так, 86% черепах та близько 50% верблюдів гинуть від поїдання пластику.

Ще одним кроком для мінімізації використання одноразового пластика став проєкт Dubai Can. Дубай запустив його, щоб стимулювати зміни та споживчі звички. Він покликаний зменшити залежність міста від одноразових пластикових пляшок і на початковому етапі заохочує мешканців і туристів використовувати багаторазові пляшки для води, зокрема на 40 нових станціях заправки водою по всьому місту.

Юсуф Лута, виконавчий директор з розвитку туризму та інвестицій Департаменту економіки та туризму Дубая та віце-голова Дубайського сталого туризму, повідомив, що ця ініціатива включає новітні передові технології водопостачання з використанням питної води з повітря. Він зазначив: «Технологія перетворення повітря на воду загалом існує вже багато років… і ця технологія дійшла до того, що стало досить ефективно перетворювати вологість повітря та конденсувати її у воду».

Понад 500 державних і приватних компаній стали партнерами кампанії у Дубаї, багато з яких спонсорують свої власні бювети. До них належать міжнародні готельні групи, такі як Accor, які також роблять великі зміни всередині компанії.

За даними Еuronews, щорічно в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) використовується 4 млрд пластикових пляшок, і 40% всього пластику в країні є одноразовим. Це може мати руйнівні наслідки для місцевої дикої природи, від морських черепах до верблюдів.

Ціль 12. Відповідальне виробництво і споживання
Ціль 14. Збереження морських екосистем

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>