Школа у Великій Британії

Британські школи відмовляються від пластикового посуду

Міністр освіти Великобританії Деміан Хайндс закликав директорів шкіл розглянути можливість повної відмови від використання в навчальних закладах одноразових пластикових виробів, що забруднюють навколишнє середовище. Зокрема, від пластикового посуду, пляшок, трубочок для пиття і пакетів. Він пропонує знайти стіку альтернативу – вироби з менш шкідливих матеріалів.

«Під час мого першого шкільного візиту на цій посаді, який відбувся майже рік тому, найперше питання, яке мені поставив учень, було про те, що ми можемо зробити, щоб обмежити шкоду від пластика навколишньому середовищу», – сказав британський урядовець, якого цитує The Guardian.

На думку Хайндса, вчителі повинні стежити за тим, щоб учні знали про шкоду, якої завдає пластик довкіллю і дикій природі.

Він також навів позитивний приклад – початкову школу в Девоні, яка стала першою в країні зі статусом «без пластику». Раніше учням цієї школи молоко давали в картонній упаковці, яка не підлягає вторинній переробці, з прикріпленою пластиковою соломкою в пластиковій обгортці. Після розмови з постачальником молоко доставляють у контейнерах, придатних для переробки, а діти п’ють його зі склянок, що миються. Міністр закликав кожну школу в країні наслідувати цей приклад до 2022 року.

Міністр навколишнього середовища Майкл Гов тим часом заявив про плани подвоїти вартість п’яти-пенсових пластикових пакетів і поширити цей захід на всі магазини, а не тільки на великих роздрібних продавців. Зміни можуть набути чинності в січні 2020 року. Нині вони є предметом обговорень, розпочатих урядом.

Одноразові пластикові пакети

Фото: Victoria Heath, Danielle MacInnes on Unsplash