У Тернополі зробили обов’язковим сортування сміття

Відтепер сортування побутових відходів у Тернополі стане обов’язковим. На всіх подвір’ях будинків, у тому числі багатоквартирних зі сміттєпроводами, має бути встановлено контейнери для роздільного сортування сміття: змішані відходи, полімери, скло

Міська рада внесла відповідні зміни та доповнення до свого рішення від 19.05.2011р. № 6/8/20 «Про затвердження Правил благоустрою міста Тернополя». Вона зобов’язала виконавців послуг з управління, утримання, обслуговування багатоквартирних будинків, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та нежитлових приміщень переобладнати існуючі контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування побутових відходів. Для багатоквартирних будинків, де наявні сміттєпроводи, також мають бути облаштовані прибудинкові території, а на них – контейнерні майданчики для забезпечення роздільного сортування відходів. У свою чергу надавачі послуг із вивезення побутових відходів повинні укомплектувати існуючі майданчики контейнерами для роздільного сортування побутових відходів: змішані відходи, полімери, скло.

 

Тернопіль встановлює контейнерні майданчики для роздільного сортування сміття

 

Окрім того, населенню, житлово-будівельним кооперативам та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, споживчим кооперативам забороняється вивозити і вивантажувати у не відведених для цього місцях тверді побутові відходи, великогабаритні та ремонтні відходи.

Міська влада також заборонила паркувати транспорт на зелених зонах та мити автівки чи мотоцикли у подвір’ях, самовільно влаштовувати городи, встановлювати огорожі та спалювати сухе листя.

Ще одне табу – на зберігання в приміщеннях багатоквартирних будинків вибухонебезпечні чи екологічно шкідливі речовини і предмети;

У разі порушення вимог у сфері благоустрою громадяни, посадові особи та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність згідно ст. 82 та ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачено штрафні санкції.

Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад

Фото: Paweł Czerwiński on Unsplash