Девочки читают книгу

Бізнес має інвестувати в політику з підтримки сім’ї

Оплачувана відпустка по догляду за дитиною, заохочення грудного годування, допомога на дітей і доступне дошкільне виховання – такі заходи сприятимуть соціально-економічному розвитку суспільства. У Дитячому фонді ООН закликають бізнес і уряди переглянути свій підхід і інвестувати в політику з підтримки сім’ї.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) представив рекомендації, засновані на новітніх дослідженнях ролі політики, орієнтованої на сім’ю. «Перші роки життя – критично важливий період для розвитку дитини, – нагадує виконавчий директор фонду Генрієтта Фор. – Тому приватні компанії та уряди повинні кардинальним чином переглянути свою політику і практику в сфері підтримки сім’ї та не шкодувати коштів на заходи, які сприятимуть не тільки повноцінному розвитку дітей, а й зміцненню зв’язку між батьками і дітьми. Це, в свою чергу, дасть величезні соціальні і економічні переваги».

Водночас у глобальному масштабі більшість сімей не отримують від роботодавців необхідної підтримки. В ЮНІСЕФ вважають, що обоє батьків повинні мати можливість взяти як мінімум 6 місяців оплачуваної відпустки по догляду за дитиною. Ба більше, мами повинні перебувати з малюком не менш 18 тижнів. Але прагнути треба до того, щоб така відпустка становила 12 місяців. Нині в країнах із низьким і середнім доходом збільшення розміру оплачуваної відпустки лише на місяць на 13% знижує рівень дитячої смертності.

Працівники, які мають оплачувану декретну відпустку, рідше звільняються, а значить -підприємство скорочує витрати на оплату праці і навчання нових співробітників. У країнах, де за останні кілька десятиліть такий підхід став нормою, збільшилася кількість працюючих жінок, а дохід на душу населення збільшився на 10-20%.

Ще одна рекомендація – збільшити допомогу на дітей. За останніми даними, у світовому масштабі її отримує лише третина сімей. Найгірші справи – в африканських країнах, де матеріальну допомогу отримують лише 16% сімей із дітьми, в Азії – 28%. Водночас в Європі і Центральній Азії цей показник досягає 88%.

Ваша компанія вже визначилась із Цілями сталого розвитку? Замовити корпоративний тренінг >>>

Для більшості сімей після виходу батьків на роботу виникає ще одна проблема – хто буде доглядати за дитиною до досягнення нею шкільного віку? У ЮНІСЕФ наполягають на створенні системи доступного та якісного дошкільного виховання. Діти, які провели ранні роки в атмосфері турботи і уваги – здоровіші за інших. Вони краще вчаться і не кидають навчання. А їхні батьки продовжують повноцінно працювати і, таким чином, робити внесок у розвиток суспільства.

«Переваги політики, орієнтованої на сім’ю, набагато перевищують витрати», – переконана Генрієтта Фор, яку цитують у Центрі новин ООН.

фото: unsplash.com