Цели устойчивого развития - старт онлайн обучения в Украине

Бізнес ділиться з освітою досвідом запровадження стратегій сталого розвитку

Сталий розвиток – це такий розвиток суспільства, який не ставить під загрозу здатність наступних поколінь задовольняти свої власні життєві потреби чи навіть існування. Нині задля цього потрібно вирішити чимало проблем на глобальному, національному та місцевому рівнях. Утім позитивні зміни стануть можливі тоді, коли трикутник бізнес-влада-громада працюватимуть у партнерстві. Саме партнерство заради сталого розвитку є квінтесенцією глобальної агенди «Перетворення нашого світу: порядок денний до 2030 року», ухваленого світовими лідерами на історичному саміті ООН у вересні 2015 року. І саме про це йшлося під час тренінгу «Відповідальне партнерство. Бізнес та освіта у контексті сталого розвитку» для представників вищих начальних закладів, які викладають корпоративну соціальну й екологічну відповідальність студентам та підвищують їхній рівень обізнаності в питаннях сталого розвитку.

Подібні заходи є частиною проекту «E-Learning for Sustainable Development», що його впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН) з метою покращити доступ державних службовців, громадських активістів і бізнес-лідерів до «сталої» освіти в онлайні. Свою фінансову підтримку проекту надав уряд Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

«Державні службовці – ті люди, які мають адаптувати цілі високого рівня на локальному рівні. Бізнес через інновації – стати початком великих і позитивних змін не тільки для України, але й для всього світу. Громадянське суспільство – це лідери, які повинні усвідомити і просувати необхідність сталого розвитку», – пояснив Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми ПРООН із досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах.

Партнерами заходу стали UN Global Compact Network Ukraine та Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти. Зокрема, голова правління UN Global Compact Network Ukraine Тетяна Сахарук розповіла про світові тренди й про те, як український бізнес рухається в напрямку втілення 17 Цілей сталого розвитку. Адже, за її словами, інвестори все більше оцінюють інтеграцію політики та практики екологічного, соціального та корпоративного управління (ESG) у стратегію компанії та її щоденні операції. «Тому прозорість та простота надання інформації щодо того, як компанія управляє ризиками та можливостями, є невід’ємною складовою доступу до світових фінансів», – каже вона.

Про успішний досвід екологічних і соціальних перетворень в Україні і світі розповів BU PA&C Manager Кока-Кола Беверіджиз Україна Андрій Бублик, який презентував стратегію сталого розвитку компанії. Наприклад, компанія зобов’язалась надавати прозору інформацію про харчову цінність своєї продукції, сприяти розширенню економічних можливостей для 5 млн жінок до 2020 року,  забезпечити переробку та повторне використання 75% пляшок і банок, скоротити вуглецевий слід та повернути у природу такий самий обсяг води, який використовується для виробництва напоїв.

Тим часом керівник департаменту корпоративних комунікацій компанії «Фармак» Олена Зубарєва акцентувала увагу на інноваційних підходах до реалізації тих цілей, що обрали для себе «фармацевти». Усі проекти компанії у галузі сталого розвитку спрямовані на покращення якості життя людей, пропаганду здорового способу життя, підвищення рівня екологічної культури, безпеку праці, підтримку соціальної активності та волонтерства. 

Зокрема, розроблена і впроваджена стратегія сталого розвитку допомогла в найкоротші терміни не тільки трансформувати невелике підприємство в інноваційний бізнес із власним дослідницьким комплексом, а й стати одним із найбільших українських виробників сучасних, якісних і доступних лікарських засобів, які рятують життя і повертають здоров’я пацієнтам у 20 країнах світу.

Ще один спікер – директор Yes Straws Андрій Литвин – поділився з викладачами університетів власним досвідом спіпраці українськими закладами, які також націлені на зменшення використання одноразових пластикових предметів, мінімізацію негативного впливу на довкілля та пошук інноваційних рішень.

Клавдія Шевелюк, консультантка проекту UNDP/GIZ «E-Learning for Sustainable Development» і засновниця Агенції змін Responsible Future,  закликала бізнес і освітян працювати разом, щоб ефективно реагувати на виклики сьогодення – кліматичні, економічні, екологічні, соціальні тощо – і перетворювати їх на нові можливісті.

За її словами, це також потребує нових підходів до співпраці й нових знань. Отже електронне навчання, над створенням якого нині працює команда UNDP/GIZ і результатом якого має стати розробка курсів зі сталого розвитку, стане у нагоді.