Биоразлагаемые пакеты

Біорозкладні пакети не такі вже і біо…

Передбачається, що перевага біорозкладних господарських пакетів у тому, що вони не затримуються в природному середовищі так довго, як звичайні пластикові пакети, і не завдають шкоди. Проте, нове дослідження Плімутського університету (University Of Plymouth) свідчить, що це не зовсім так. Адже навіть через три роки після перебування у ґрунті або морській воді в них можна носити деякі продукти харчування – вони витримують вагу.

Дослідники протестували кілька видів пакетів, доступних у великих роздрібних магазинах Великобританії. Зокрема, оксо-біорозкладний, біорозкладний, компостований і звичайний пластиковий пакет. Кожний піддавався впливу ґрунту, морської води і відкритого повітря впродовж трьох років. З’ясувалось, що і біорозкладні, і пластикові пакети можуть витримувати вагу після трьох років перебування у ґрунті або морській воді.

Краще за інших себе показав компостований пакет – йому вистачило три місяці в морській воді. У ґрунті він пролежав 27 місяців і зберігся – хоча не настільки добре, щоб в ньому можна було щось нести. Тобто він розпадається на фрагменти.

Результати дослідження мають змусити людей зайвий раз замислитися перед тим, як використовувати будь-які пакети. Вочевидь, найкраща альтернатива – сумка багаторазового використання.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: University Of Plymouth