Одежда в магазине

Бактерії можуть замінити хімічні барвники для тканин

Британська біотехнологічна компанія Colorifix, яку заснували вчені з Кембриджського університету, розробила новий спосіб фарбування одягу, що не завдає шкоди планеті. Про це повідомляє CNN.

З давніх-давен для надання кольору тканинам використовувалися натуральні барвники, отримані з рослин і квітів. А при виробництві сучасних хімічних фарб використовується понад 8000 хімікатів, розчинників і домішок, за допомогою яких створюють різні кольори та ефекти на тканинах. Серед них – сірка, миш’як і формальдегід, які потрапляють в промислові стічні води і є небезпечними і для природи, і для людей.

Засновники Colorifix стверджують, що розроблена ними технологія виключає потребу в токсичних хімікатах. До того ж, процес фарбування використовує до 90% менше води і до 40% менше енергії у порівнянні з традиційним процесом.

Технологія передбачає використання бактерій, які здатні змінювати колір. Пігменти не отримують безпосередньо з рослин або тварин і не використовують хімікати. Натомість Colorifix копіює природні процеси в лабораторних умовах, відтворюючи «ланцюги ДНК», які кодують колір в організмі.

Colorifix створювала пігменти, використовуючи генетичний код, взятий, зокрема з рослин і бабок, використовуючи інформацію ДНК, отриману в результаті наукових досліджень. «Ми не любимо турбувати тварин», – каже Орр Ярконі, генеральний директор Colorifix.

Colorifix вставляє генетичну інформацію, яка відповідає за процес створення кольору, в бактеріальну клітину, яка копіює себе кожні 25 хвилин. Бактерії харчуються цукрової патокою і азотом – побічними продуктами сільськогосподарської промисловості – в бродильном апараті, де кількість клітин збільшується, і кожна виробляє більше пігменту.

Яркон порівнює цей процес бродіння з приготуванням пива, «але замість алкоголю ми виробляємо пігменти».