Cotton Buds

Австралійський штат Вікторія забороняє одноразовий пластик

Вікторія стала третьою австралійської юрисдикцією, яка заборонила одноразові пластикові вироби, в тому числі – контейнери з полістиролу для харчових продуктів, соломинки, столові прибори, тарілки і ватяні палички.

Відмова від такої продукції відбуватиметься поетапно до 2023 року. Зокрема, в барах, кафе і ресторанах. Прогнозується, ці заходи дозволять скоротити кількість пластикових відходів, які потрапляють на звалища

Поетапна відмова і заборона не торкнуться медичного обладнання або наукових приладів, служби екстреної допомоги або інших видів діяльності, для яких потрібні ці типи пластмас і яким немає заміни.

Уряд підрахував, що кожен житель штату щорічно відправляє на звалища в середньому 68 кг пластикових відходів. Відтепер уряд проводитиме консультації з підприємствами і суспільством протягом 2021 року про відмову від пастику та розробку нормативів.

Раніше також Квінсленд ухвалив закон, що попереджає руйнівний вплив пластика на морське середовище і водні шляхи. А першим австралійським штатом, який заборонив використання деяких одноразових пластмас, серед яких – столові прилади і пакети, стала Південна Австралія.

фото: responsiblefuture.com.ua