Электросварка

ArcelorMittal розраховує стати першим у світі металургійником із нульовим викидом вуглецю

Сталеливарний гігант ArcelorMittal оголосив про плани зі скорочення викидів вуглецю на 25% до 2030 року на шляху до більш широкої мети – нульовий рівень викидів на 2050 рік. Ця проміжна мета має бути досягнута завдяки інвестиціям у розмірі $10 млрд у низьковуглецеві рішення і проєкти з кругової економіки.

За планами компанії, ArcelorMittal Sestao в Іспанії стане першим у світі металургійним заводом із нульовим викидом вуглецю.

До 2025 року завод Sestao, який виробляє широкий асортимент плоского сталевого прокату для автомобільної, будівельної і загальної промисловості, вироблятиме 1,6 млн тонн сталі з нульовим викидом вуглецю завдяки збільшення частки переробленого брухту і використання водню, електрозаезпечення всіх сталеплавильних активів відновлюваної електроенергією, а також впровадження нових технологій, які замінять викопне паливо в процесі виробництва сталі вуглецево-нейтральними енерговитратами, як-от екологічно чиста біомаса або зелений водень.

Ініціатива передбачає будівництво кількох великих сонячних ферм, де водень буде вироблятися на місці.

«Відомо, що для досягнення світом до 2050 року нульового показника вкрай важливий швидший прогрес протягом наступного десятиліття. Оголосивши нульову мету до 2050 року, ми поставили перед собою завдання визначити, як ми можемо привести існуючий сталеливарний завод до нульових викидів вуглецю протягом наступних п’яти років. Наші команди неймовірно старанно працювали, щоб втілити ці амбіції в план, який ми оголосили», прокоментував Адітья Міттал, генеральний директор ArcelorMittal.

В Україні ArcelorMittal володіє потужним гірничо-металургійним комбінатом ArcelorMittal Кривий Ріг, який є найбільшим виробником сталевого прокату в країні.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>