Проєкт MOL пропонує утилізувати поліетилен за допомогою молі-вогнівки

Команда під керівництвом українського науковця з Німеччини Любомира Мацеха-Українського і біолога зі Львову Василя Полуйка дослідила структуру організму молі-вогнівки та дійшла висновків, що ця комаха здатна переробляти пластик. Відтак, сприяти боротьбі з забрудненням пластиком природних ресурсів.

Проєкт має назву MOL. Він є одним із перможців національного етапу конкурсу рішень за логікою біомімікрії, який проведено Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Biomimicry Institute (США) за менторської та інформаційної підтримки Responsible Future. Стартапом вже зацікавилася Німецька асоціація легкої промисловості.

Ідея цього стартапу полягає в тому, що в спеціальних контейнерах личинки молі перетравлюватимуть відходи поліетилену без додаткових енергетичних чи хімічних ресурсів, а в результаті буде отримана органічна речовина – етиленгліколь, який широко використовується в промисловості і сільському господарстві.

Науковці дослідили організм молі-вогнівки і виявили, що личинки молі за сприятливих теплих температурних умов здатні харчуватися поліетиленом і продукувати при цьому етиленгліколь – речовину, що використовується у промисловості.

Личинка плутає хімічну структуру поліетилену з хімічною структурою воску, а травлення досягається за рахунок синергетичного ефекту ферментів личинок і ферментів мікроорганізмів у їхньому кишківнику.

фото: unsplash.com

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>