Тяжелые условия труда

700 млн людей живуть за межею бідності, хоча і мають роботу

700 мільйонів людей по всьому ​​світу живуть у бідності або навіть у злиднях, незважаючи на те, що в них є робота. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародної організації праці (МОП), присвяченій останнім тенденціям на глобальному ринку праці.

За даними доповіді, у 2018 році 3,3 млрд людей у ​​світі мали роботу. Проте більшість із них при цьому отримували мізерну заробітну плату і працювали у важких умовах. Так, рівень безробіття у світі знизився, втім умови праці для мільйонів людей залишають бажати кращого.

«Зайнятість – це ще не гарантія гідного рівня життя», – прокоментував представник МОП Дам’ян Гримшоу, якого цитують у Центрі новин ООН.

У МОП ситуацію називають «дефіцитом гідної роботи» і попереджають, що багатьом країнам, швидше за все, не вдасться досягти Цілі 8 сталого розвитку до 2030 року – «Гідна праця та економічне зростання».

Ціль 8 стосується, на думку заступниці генерального директора МОП Дебори Грінфілд, не тільки загальної зайнятості, але й якості зайнятості. «Рівність і гідна робота – два головні чинники сталого розвитку», – каже вона.

У МОП відзначають, що в питанні гендерної рівності на ринку праці не вдалося досягти прогресу. Лише 48% жінок працюють. Серед чоловіків цей показник становить 75%. При цьому 20% молоді по всьому світу не працюють і не навчаються.

Також, згідно з доповіддю,  неформальна зайнятість залишається на дуже високому рівні. Як і раніше. 2 млрд людей – близько 61% працюючих – зайняті в неформальному секторі.

В Європі рівень безробіття знизився до найнижчої позначки за останнє десятиліття і, за прогнозами, продовжуватиме знижуватися аж до 2020 року.

У країнах Східної Європи кількість зайнятих людей трохи зменшиться в найближчі два роки, проте водночас скоротиться і чисельність працездатного населення. Отже тенденція залишиться – рівень безробіття знижуватиметься.

У країнах Центральної Азії основною проблемою залишається зайнятість у неформальному секторі економіки – цей показник становить близько 43%.

В Україні за результатами 2018 року чисельність зайнятого населення збільшилась на 185 тис. и становить 16 млн 400 тис. працюючих осіб.

Photo by Stijn Swinnen on Unsplash

Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання