Небо в облаках

Прогноз погоди. The Guardian щодня публікує заміри вуглецю

Впливове британське видання The Guardian включає глобальний рівень CO2 до прогнозу погоди – це нагадування того, що ми невідкладно маємо вирішувати кліматичні проблеми. Сьогодні рівень СО2 є найвищим за декілька мільйонів років.

«Найпростішим показником того, як масове спалювання викопного палива руйнує стабільний клімат, за якого розвивалася людська цивілізація, є кількість молекул двоокису вуглецю в атмосфері… Мільярди тонн вуглецевих викидів продовжують надходити в повітря щороку і відбувається це в 10 разів швидше, ніж за останні 66 мільйонів років», – йдеться у матеріалі The Guardian.

На зорі промислової революції кількість CO2 в атмосфері становила 280 часток на мільйон (ppm). До 1958 року, коли було зроблено перші заміри в Мауна-Лоа на Гаваях, CO2 сягнув 315 ppm. А потім «побіг» до 350 ppm у 1986 році та 400 ppm у 2013 році.

Нині The Guardian щодня публікує заміри вуглецю Мауна-Лоа – глобальний еталон на сторінці погоди.

Читайте також: Рекордні викиди. Попит на енергію призвів до збільшення емісії CO2 у 2018 році

«Коли я прочитала листа від читача The Guardian Даніеля Шарфа, який заохочував нас включати інформацію про кліматичні зміни до наших прогнозів погоди, ми подумали, що це фантастична ідея», – прокоментувала головний редактор The Guardian Катарин Вінер.

За її словами, рівень вуглекислого газу в атмосфері зріс настільки різко, що люди потребують нагадувань – кліматична криза вже не є проблемою майбутнього, ми повинні її вирішувати зараз. І кожен день має значення.

Хоча погода змінюється щодня, клімат змінюється впродовж багатьох років і десятиліть. Таким чином, поряд із щоденним «підрахунком» вуглецю, The Guardian публікує рівень попередніх років для порівняння, а також до-індустріальну базову лінію в 280 ppm і рівень, що розглядається як керований у довгостроковій перспективі – 350 ppm.

Порівняння з кожним роком важливе, оскільки щороку відбувається природний підйом і падіння рівнів СО2 – як і дихання планети. Дерева і рослини поглинають вуглець і викидають кисень, знижуючи атмосферний CO2. Підвищення температури в світі, теплі циклони, шторми та посухи, які завдають удару, також залежать від того, наскільки швидко скорочуються викиди або падають, а також від того, як довго вони залишаються на високих рівнях. Рівень у 350 ppm був запропонований 2008 року професором NАSА Джеймсом Хансеном як орієнтир.

Читайте також: Світ програє боротьбу кліматичним змінам. Але не полишає надії

У редакції сподіваються, що щоденне відстеження зростання СО2 допоможе привернути увагу до проблеми. Коли було відкрито нову віху у 400 ppm, професор Ральф Кілінг, який стежить за вимірами Мауна-Лоа і проводжує справу, розпочату його батьком, сказав: «Це символічна точка, щоб зупинитися і подумати про те, де ми були і куди ми йдемо».

 

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

Photo by Billy Huynh on Unsplash