Солнце

2020 рік став одним із найспекотніших років в історії

2020 рік видався одним із трьох найспекотніших років в історії метеоспостережень. І навіть природний феномен Ла-Нінья, який зазвичай викликає істотне похолодання, не вплинув на  ситуацію. Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Дані ВМО збігаються з висновками NASA, Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США і Метеослужби Великобританії, які також були оприлюднені вчора.

Метеорологи повідомляють, що період з 2011-го по 2020-й рік став найспекотнішим десятиріччям в історії. А роки з 2015-го по 2020-й – шість найжаркіших. На першому місці – 2016-й рік, на який припав природний феномен Ель-Ніньо, що викликає потепління. На другому – 2019-й, на третьому – 2020-й.

При цьому середньорічні показники температури за останні три роки відрізнялися один від одного лише незначно. «Просто неймовірно, що 2020 й рік практично зрівнявся з 2016-м роком, коли ми стали свідками самого інтенсивного за всю історію феномену Ель-Ніньо, що викликає потепління. Це ознака того, що викликана діяльністю людини зміна клімату тепер зрівнялася за потужністю з силами природи», – заявив голова ВМО Петтері Таалас.

Responsible Future допомагає українським компаніям визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, налаштувати метрики за ESG-показниками і підготувати щорічні нефінансові звіти. Замовити консультацію >>>

У 2020-му році середньорічна температура склала 14,9 °C, що на 1,2 °C вище доіндустріального рівня. Водночас за Паризькою угодою з клімату, щоб уникнути кліматичної катастрофи в поточному столітті, необхідно утримати підвищення глобальної температури в межах 2 °C.

Читати також: