Після рекордно теплого січня і другого найтеплішого лютого Земля продовжувала нагріватися минулого місяця. Відтак березень 2020 року став другим найтеплішим березнем у світі за всю історію спостережень.
За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (англ. – National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA), середня глобальна температура поверхні суші й поверхні океану в березні була на 1,16 °C вищою за середній показник 20-го століття.
Поточний рік, якщо брати до уваги січень-березень, увійшов у число найтепліших для північної та південної півкуль, водночас у Європі й Азії зафіксовано найвищу температуру з початку року. Тож, за невтішними прогнозами, 2020 рік зрештою може стати найспекотнішим за всю історію спостережень.
January-to-March was the second warmest such period for the globe, behind 2016: https://t.co/AWd6TkukrR #StateOfClimate pic.twitter.com/pzoAgKTHVa
— NOAA NCEI Climate (@NOAANCEIclimate) April 14, 2020
Рекордне тепло відчули Атлантичний, Індійський і Тихий океани в західній частині, а також південні частини Північної Америки, Азії та Африки. Морський лід в Арктиці танув: площа покриття в березні була на 4,2% нижче середнього показника 1981-2010 років.
Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків
фото: noaa.gov