Солнце

Зміни клімату серйозніші, ніж очікували – науковці б’ють на сполох

Скорочення викидів парникових газів під час пандемії COVID-19 анітрохи не зупинило стрімку зміну клімату. Концентрація парникових газів в атмосфері тримається на рекордному рівні і планета продовжує нагріватися, невблаганно наближаючи людство до катастрофи. Такі невтішні висновки нової міжвідомчої доповіді United in Science 2021.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив з цього приводу: «Деструктивні наслідки для клімату і для планети вже набагато серйозніші, ніж ми думали. Кліматичні зміни відбуваються швидше, ніж передбачалося. Ця доповідь показує, як далеко ми відхилилися від курсу».

Як випливає з доповіді, підвищення глобальних температур призводить до виникнення руйнівних екстремальних погодних явищ по всьому світу, а відтак збільшується їх вплив на економіку та суспільство.

Через саму лише спеку були втрачені мільярди робочих годин. Середня глобальна температура за останні п’ять років була серед найвищих за всю історію спостережень. Зростає ймовірність того, що в найближчі п’ять років температура тимчасово підвищиться більш, ніж на 1,5 °С – науковці вважають цю цифру допустимим порогом, за яким – непередбачувані катастрофічні наслідки.

Останні зміни в усій кліматичній системі носять безпрецедентний характер, і йдеться про сотні й тисячі років. Згідно з доповіддю, навіть якщо вжити рішучих заходів і уповільнити викиди парникових газів, рівень моря все одно буде підвищуватися і, таким чином, створювати загрозу для населення островів і прибережних районів у всьому світі.

Поворотним моментом повинна стати конференція з питань клімату, яка відбудеться в Глазго з 31 жовтня по 12 листопада 2021. Потрібно, щоб до цього часу всі держави взяли зобов’язання добитися нетто нульових викидів до середини століття і розробити чіткі, реалістичні довгострокові стратегії для досягнення цієї мети.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату 

Responsible Future допомагає компаніям в Україні визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>