Yves Rocher

Yves Rocher підтримав найкращі жіночі екопроєкти

Премію «Земля жінок» вручають вже одинадцятий рік поспіль. Серед цьогорічних переможців – проєкт із захисту прибережних смуг солоного озера Бурнас шляхом створення екобун (хвилерізів) з виноградної лози, підвищення обізнанності дітей дошкільного і молодшого шкільного віку про сміття і його вплив на здоров’я та природу Карпат, а також поєкт з адаптацію та реабілітацію дітей-аутистів у Лубнах.

Традиційно церемонію проводять у 15 країнах (Франція, Україна, Німеччина, Росія, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія та інші), де щороку обирають жіночі проєкти за двома обов’язковими факторами. По-перше, вони мають бути спрямовані на захист навколишнього середовища, по-друге – соціальний або освітній характер. Авторки трьох найкращих отримують гранти на їх подальший розвиток.

У кожній країні формується журі. В Україні цьогоріч до його складу увійшли головні редактори жіночих журналів і онлайн-видань, лідерка гурту ONUKA, а також кураторка проєкту «Україна без сміття» Євгенія Аратовська і генеральна директорка компанії «Ів Роше Україна» Анна Запталова.

Три кращі проєкти отримують грант на реалізацію та розвиток – 5 000, 3 000 і 2 000 євро відповідно. Переможець бере участь у Міжнародному конкурсі в Парижі разом із представниками інших країн і має можливість отримати грант у розмірі 10 000 євро.

Отже премію «Земля жінок» у 2020 році отримали:

  • Світлана Петраковська з проєктом «Зелені янголи солоних озер», спрямований на захист прибережних смуг солоного озера Бурнас шляхом створення екобун (хвилерізів) з виноградної лози – вони забезпечують намивання нової берегової лінії. Також передбачено висадження 8,5 км рослинного поясу з дерев та кущів у три яруси, що укріплюватимуть схили берегів лиманів Бурнас, Алібей та Курудіол.
  • Яніна Лучейко з проєктом «Відповідальне ставлення до природи для збереження природи Карпат». Проєкт спрямований на збереження природи Карпат і здоров’я жителів від шкідливого впливу відходів шляхом запровадження сортування відходів і навчання відповідальному споживанню: створення книжки-посібника для навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку про сміття і його вплив на здоров’я та природу, проведення екологічної акції з прибирання місцевості від побутового сміття, проведення екопікніків для дітей та їх батьків з метою навчання, екологічного виховання дітей.
  • Надія Костіна з проєктом «Зцілення природою: лікування аутизму та дитячого церебрального паралічу». Проєкт має на меті адаптацію та реабілітацію дітей-аутистів, а також дітей та молоді з іншими фізичними та розумовими порушеннями шляхом природореабілітації. Завданням проекту є використання інноваційних американських та європейських методик для покращення станів аутизму та ДЦП у вихованців Лубенської спеціальної школи-інтернату.

Yves Rocher

фото: «Ів Роше Україна»