18 березня – Global Recycling Day

18 березня – Всесвітній день переробки або Global Recycling Day. Його запроваджено два роки тому з метою підвищення обізнаності не тільки про важливість утилізації, а й про те, наскільки цінними насправді є відходи як ресурс. Тобто стимулювати уряди та людей розглядати відходи як вторсировину, а не сміття.

Ініціатива належить Global Recycling Foundation. Вона вбачає свою місію у тому, щоб донести до світової спільноти – переробка занадто важлива, щоб не бути глобальною проблемою. Отже потрібен загальний, єдиний підхід до рециркуляції.

«Без переробки всі наші використані і викинуті холодильники, пластикові пляшки, пакувальні коробки, автомобілі, мобільні телефони та паперові стаканчики сприятимуть лише зростанню кількості відходів, які або спалюються, або відправляються на звалища – отже ніколи більше не використовуватимуться. Без переробки в нас немає іншого шляху, окрім як продовжувати позбавляти землю її обмежених ресурсів», – кажуть ініціатори Global Recycling Day.

Цьогорічна тема Global Recycling Day пов’язана з глобальною кліматичною кризою, подолати яку життєво важливо. Так само, як проблему відходів задля здоров’я планети.

Напередодні Global Recycling Foundation оголосив конкурс #RecyclingHeroes, щоб виявити проєкти, компанії, громадских лідерів, селебрітіс та міста, які надихають. Десять героїв отримають по 1000 доларів для просування своїх інніціатив з рісайклінгу. Переможців оголосять сьогодні.

Global Recycling Day

Минулого року темою Global Recycling Day став Recycling Into the Future. Людям по всьому світу запропоновано було продемонструвати свою підтримку переробці, а підприємцям – поділитися своїми інноваціями, концепціями та ідеями для поліпшення практики переробки в майбутньому.

фото: globalrecyclingday

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво