Якутія запросила Леонардо Ді Капріо на саміт з вічної мерзлоти

Губернатор Якутії Айсен Ніколаєв запросив відомого голлівудського актора Леонардо Ді Капріо на Всесвітній саміт з проблем вічної мерзлоти, який відбудеться в республіці у 2023 році. За його словами, питання зміни клімату мають вирішуватись усім людством.

«Я знаю, що Леонардо Ді Капріо насправді людина, яка займається екологічною тематикою, вона небайдужа до проблем збереження різних видів тварин, біорізноманіття на Землі. Актора турбує зміна клімату на планеті», – сказав губернатор Якутії, якого цитують місцеві медіа.

Губернатор також впевнений, що Якутія може стати вуглецево-нейтральним регіоном, і включитися в мережу карбонових полігонів, що створюються в Росії. Створення біля республіки карбонового полігону дозволить проводити моніторинг парникових газів, які впливають зміну клімату.

Великі ліси та тундри Якутії, яку російські науковці називають найбільшимм регіоном на вічній мерзлоті, також є великими стоками вуглецю. Щорічно вони акумулюють від 200 до 400 млн тонн вуглецю або 23% вуглецю Росії. У природних екосистемах Якутії депоновано 19-21 млрд тонн вуглецю.

Нагадаємо, раніше Леонардо Ді Капріо створив Earth Alliance і підтримує понад 35 інноваційних проєктів з раціонального використання природних ресурсів по всьому світу, які допомагають зберегти вразливі екосистеми та основні біологічні види.

Цікаво, що цьогоріч анонсовано новий фільм Netflix, який має назву Don’t Look Up, із Ді Капріо у головній ролі. Ця стрічка – про двох асторонмів, які вивчають космос і дізнаються, що через шість місяців на Землю впаде величезний метеорит і знищить усе живе. Завдання – врятувати планету, а для цього – об’єднати людей.

фото: facebook.com/LeonardoDiCaprio

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату