covid vaccine

ВООЗ закликає запровадити мораторій на ревакцинацію до 2022 року

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус під час брифінгу в Женеві заявив про необхідність продовжити до кінця року мораторій на бустерну дозу вакцини від Covid-19. Він закликав багаті країни ділитися вакцинами і не вдаватися до дискримінації тих, хто щеплений «іншими» вакцинами.

«Місяць тому я закликав до глобального мораторію на бустерну дозу, щонайменше, до кінця вересня, щоб провести вакцинацію найбільш вразливих людей у ​​всьому світі, які не отримали навіть першу дозу. Відтоді у світі мало що змінилося, тому сьогодні я закликаю продовжити мораторій, щонайменше, до кінця року, щоб кожна країна могла вакцинувати не менше 40% свого населення», – закликав глава ВООЗ.

Він додав, що третя доза (бустерна) вакцин може бути необхідна тільки для дуже невеликої групи людей з ослабленим імунітетом. Але поки в ВООЗ виступають проти їх використання для всіх верств населення і, зокрема, здорових людей, які вже повністю вакциновані.

Нині у світі введено 5,5 млрд доз вакцин, і приблизно 80% з них припадає на країни з високим і середнім рівнем доходів.

Голова ВООЗ нагадав про глобальні цілі – до вересня цього року необхідно вакцинувати не менше 10% населення кожної країни, до кінця року – 40%  і до середини наступного року – 70%.

За його словами, майже 90% країн з високим рівнем доходу досягли мети у 10%, а понад 70% досягли мети у 40%.

«Жодна з країн із низьким рівнем доходу не досягла жодної мети. Це не їх провина », – сказав Тедрос. Він нагадав, що багаті держави пообіцяли пожертвувати понад 1 млрд доз, але поки відправили менше 15% обіцяного.

Тедрос Гебрейесус знову закликав до справедливого розподілу вакцин. За наведеними ним даними, з жовтня минулого року щотижня вірус забрав 50 тисяч життів, а за минулий місяць померло вже 70 тисяч осіб.

У своєму виступі на брифінгу в Женеві керівник ВООЗ також засудив політику країн, які відмовляють у в’їзді людям, які були повністю щеплені вакциною, внесеної до списку ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, але не схваленої їх національними регулюючими органами.

 

фото: @schluditsch/unsplash.com