маски для захисту від от коронавірусу

ВООЗ закликала багаті країни відмовитися від ревакцинації і поділитися вакцинами з бідними

Багаті країни не повинні замовляти ревакцинацію для свого вакцинованого населення в той час як інші країни ще не отримали вакцини від COVID-19. Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я в понеділок.

«Дельта стрімко поширюється по всьому світу, викликаючи новий сплеск випадків COVID-19 і смертей», – сказав голова організації Тедрос Адханом Гебрейесус, якого цитує Reuters.

Цей вкрай заразний варіант вірусу вперше виявлено в Індії, а тепер він наявний в понад 100 країнах.

«Глобальний розрив у постачаннях вакцини проти COVID-19 надзвичайно нерівномірний і несправедливий. Деякі країни і регіони фактично замовляють мільйони бустерних доз до того, як у інших країн з’являться матеріали для вакцинації своїх медичних працівників і найбільш уразливих груп», – сказав Тедрос.

Він виділив виробників вакцин Pfizer і Moderna як компанії, які прагнули проводити ревакцинацію в країнах, де вже був високий рівень вакцинації. Тедрос сказав, що замість цього вони повинні направити свої дози в COVAX, програму обміну вакцинами в основному для країн із середнім рівнем доходу і бідніших.

Тим часом головна наукова співробітниця ВООЗ Сум’я Свамінатан заявила, що глобальний орган охорони здоров’я досі не бачив доказів того, що ревакцінація необхідна тим, хто отримав повний курс вакцини. Не виключено, бустери можуть знадобитися, проте доказів їх необхідності ще не було.

«Це повинно бути засноване на науці і даних, а не на заявах окремих компаній про те, що їх вакцини необхідно вводити у вигляді ревакцинації», – сказала вона.

Ціль 10. Скорочення нерівності