Стакан чистой питьевой воды

Водна безпека. В Україні з’ясовують забруднення довкілля водоканалами

Рада національної безпеки і оборони України заслухає голову Держекоінспекції Андрія Мальованого. Він доповідатиме про стан водних ресурсів. Зокрема, про забруднення довкілля водоканалами, які перебувають у комунальній власності.

Також особливу увагу буде приділено моніторингу якості питної води. «Кожна громада має знати про якість води, яку вона споживає. Все має бути максимально публічним», – повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Він додав, що водоканали є одним з великих забруднювачів довкілля і «потрібно з цим питанням розбиратися».

Нагадаємо, 15 липня 2921 року парламент ухвалив за основу проєкт Закону про екологічний контроль, яким передбачен реформування системи державного екологічного контролю. Його автори звертають увагу на те, що щороку 23% смертей дорослих та 26% смертей дітей віком до 5 років можна було б уникнути, якби були усунуті екологічні ризики, зокрема шляхом впровадження дієвого інституту контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, який забезпечуватиме реальне та оперативне виявлення порушень природоохоронного законодавства і порушників, фіксуватиме заподіяну шкоду і сприятиме її відшкодуванню, а також попереджатиме виникнення аналогічних порушень у майбутньому.

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки діяльності, визначитися з пріорітетними цілями сталого розвитку, розробити план дій і скласти нефінансову звітність