Шведська фінтех-компанія Doconomy випустила кредитну карту, яка відстежує викиди вуглекислого газу при покупках і мотивує своїх власників обмежувати вплив на клімат.
За повідомленням Dezeen, кредитна карта DO Black безпосередньо пов’язує наше споживання з впливом, який вона має на планету, щоб спонукати нас активно скорочувати викиди вуглекислого газу щодня. Споживачі можуть здійснювати свої щоденні покупки, розраховуючись картою DO, і відстежувати викиди вуглецю у спеціально розробленому мобільному додатку DO.
Додаток використовує систему розрахунку, яка називається індекс Аландських островів, для вимірювання CO2, виробленого при кожній транзакції, і дозволяє користувачам встановлювати обмеження на свій вуглецевий слід.
Усі користувачі DO отримують доступ до безкоштовного ощадного рахунку, який допоможе їм зрозуміти свій вуглецевий слід, дізнатися про сертифіковані ООН проекти з кліматичної компенсації і знайти інвестиційні фонди, які позитивно впливають на людей і планету.
Карту виготовлено з матеріалів біологічного походження і надруковано за допомогою Air Ink – чорнил, зроблених з перероблених часток забруднювачів повітря, а саме – незгорілої вуглецевої сажі, яка виходить з вихлопних труб, димоходів та генераторів автомобілів.
В ООН схвально сприйняли ініціативу Doconomy, адже вона сприяє сталому розвитку. «Ми всі повинні змиритися з невідкладністю ситуації і швидко перейти до більш відповідального споживання», – заявила генеральний директор Doconomy Наталі Грін. Завдяки співпраці з Секретаріатом ООН зі змін клімату та Mastercard, компанія мотивуватиме людей зробити свій внесок у досягнення цілей скорочення викидів вуглецю – зменшити їх удвічі до 2030 року.
Власникам карток також запропонують компенсувати вплив на навколишнє середовище, зробивши пожертвування або взявши участь у проектах, що відповідають критеріям сертифікованих ООН «зелених» програм і сприяють досягнення Цілей сталого розвитку. Ці проекти реалізовуються в країнах, що розвиваються, в сприяють глобальному скороченню викидів. Наприклад, проект «Покращена піч» в Малаві, де замінюють традиційні трикамерні печі на економічні, або будівництво вітропарку в індійському штаті Мадхья-Прадеш.
Як винагороду за екологічний спосіб життя користувачі карт отримають зворотні виплати від підключених до системи магазинів. Отримані бонуси потім можна буде спрямувати на фінансування проектів з компенсації викидів вуглецю або інвестувати в фонди, що сприяють сталому розвитку.
Фото: doconomy.com