Кредитная карта DO Black, выпущенная шведской компанией Doconomy, отслеживает выбросы углекислого газа от совершаемых покупок, чем мотивирует своего владельца ежедневно сокращать углеродный след

Випущено кредитну карту, що мотивує обмежувати вуглецевий слід

Шведська фінтех-компанія Doconomy випустила кредитну карту, яка відстежує викиди вуглекислого газу при покупках і мотивує своїх власників обмежувати вплив на клімат.

За повідомленням Dezeen, кредитна карта DO Black безпосередньо пов’язує наше споживання з впливом, який вона має на планету, щоб спонукати нас активно скорочувати викиди вуглекислого газу щодня. Споживачі можуть здійснювати свої щоденні покупки, розраховуючись картою DO, і відстежувати викиди вуглецю у спеціально розробленому мобільному додатку DO.

Додаток використовує систему розрахунку, яка називається індекс Аландських островів, для вимірювання CO2, виробленого при кожній транзакції, і дозволяє користувачам встановлювати обмеження на свій вуглецевий слід.

Усі користувачі DO отримують доступ до безкоштовного ощадного рахунку, який допоможе їм зрозуміти свій вуглецевий слід, дізнатися про сертифіковані ООН проекти з кліматичної компенсації і знайти інвестиційні фонди, які позитивно впливають на людей і планету.

Карту виготовлено з матеріалів біологічного походження і надруковано за допомогою Air Ink – чорнил, зроблених з перероблених часток забруднювачів повітря, а саме – незгорілої вуглецевої сажі, яка виходить з вихлопних труб, димоходів та генераторів автомобілів.

В ООН схвально сприйняли ініціативу Doconomy, адже вона сприяє сталому розвитку. «Ми всі повинні змиритися з невідкладністю ситуації і швидко перейти до більш відповідального споживання», – заявила генеральний директор Doconomy Наталі Грін. Завдяки співпраці з Секретаріатом ООН зі змін клімату та Mastercard, компанія мотивуватиме людей зробити свій внесок у досягнення цілей скорочення викидів вуглецю – зменшити їх удвічі до 2030 року.

Власникам карток також запропонують компенсувати вплив на навколишнє середовище, зробивши пожертвування або взявши участь у проектах, що відповідають критеріям сертифікованих ООН «зелених» програм і сприяють досягнення Цілей сталого розвитку. Ці проекти реалізовуються в країнах, що розвиваються, в сприяють глобальному скороченню викидів. Наприклад, проект «Покращена піч» в Малаві, де замінюють традиційні трикамерні печі на економічні, або будівництво вітропарку в індійському штаті Мадхья-Прадеш.

Як винагороду за екологічний спосіб життя користувачі карт отримають зворотні виплати від підключених до системи магазинів. Отримані бонуси потім можна буде спрямувати на фінансування проектів з компенсації викидів вуглецю або інвестувати в фонди, що сприяють сталому розвитку.

Фото: doconomy.com