Ватикан

Ватикан закликав католиків відмовитися від інвестицій у викопне паливо й озброєння

Ватикан закликав католиків відмовитися від інвестицій у промисловість, пов’язану із озброєнням і видобутком викопного палива, а також уважно стежити за компаніями в таких секторах, як-от гірничодобувна промисловість, щоб перевірити, чи не завдають вони шкоди довкіллю.

За даними Reuters, заклик міститься в 225-сторінковому керівництві для церковних керівників і працівників, присвяченому п’ятій річниці історичної енцикліки Папи Франциска «Laudato Si» про необхідність захисту природи, життя і людей, які цього потребують.

Документ із назвою «Подорож до турботи про наш спільний дім» є продовженням «Laudato Si» і також закликає до низьковуглецевої економіки, сталого розвитку, лісовідновлення регіону Амазонки і гуманітарного захисту кліматичних біженців.

У ньому йдеться, що люди «можуть підтримати позитивні зміни … виключивши зі своїх інвестицій компанії, які не відповідають певним параметрам». Серед них – повага прав людини, заборона на дитячу працю і захист довкілля.

Також у документі міститься заклик до католиків захищати права місцевого населення мати право голосу в питанні про те, чи можуть їхні землі використовуватися для видобутку нафти або мінералів, а також право рішуче виступати проти компаній, діяльність яких призводить до екологічних катастроф або які надмірно експлуатують природні ресурси, зокрема ліси.

Минулого місяця понад 40 релігійних організацій з усього світу, більше половини з яких – католики, зобов’язалися відмовитися від товарів і послуг компаній, що працюють на викопному паливі.

Банк Ватикану заявив, що не інвестує в викопне паливо, і багато католицьких єпархій та освітніх закладів по всьому світу дотримуються аналогічної позиції.

фото @iam_os