Фонд чистой энергетики Apple профинансировал три новых ветропарка в Китае

Найбільша в Європі електроенергетична компанія запускає водневий бізнес

Найбільша в Європі електроенергетична компанія Enel має намір розпочати в наступному році бізнес із виробництва екологічно чистого водню, щоб прискорити свої плани стати виробником безвуглецевої енергії до 2050 року.

«Ми почнемо з двох-трьох проєктів у перший рік, щоб побачити, наскільки обґрунтований бізнес», – сказав голова Global Power Generation Антоніо Камміскера, якого цитує Reuters.

Група націлена на ринки США, Чилі та Іспанії. У Сполучених Штатах основну увагу буде приділено Техасу, де у групи є вітрові та сонячні активи.

Enel, якій належить іспанська енергокомпанія Endesa, встановлюватиме електролізери на своїх сонячних і вітрових електростанціях для виробництва водню, який використовуватиметься з метою зберігання енергії або продаватиметься промисловим клієнтам, щоб допомогти декарбонізувати їхні процеси.

Група воліє побудувати великі водневі установки, які мали чверть потужності ВДЕ-електростанції, поруч із якими вони встановлені.

Наразі Enel веде перемовини з компаніями, зацікавленими в підписанні довгострокових контрактів на відбір водню для своїх підприємств. Ідеться про хімічні, сталеливарні, цементні та нафтопереробні компанії.

Брюссель вважає, що хоча сьогодні водень дорогий для широкого використання, він може замінити викопне паливо в тих секторах, де відсутні альтернативи. Зокрема, для узгодження операцій з «зеленої угодою» ЄС.

Днями Enel інтегрувала нефінансову звітність зі сталого розвитку в річний консолідований фінансовий звіт. Особливу увагу приділено зусиллям з протидії кліматичним змінам.