В Україні створили онлайн-мапу місць, куди можна пожертвувати речі

В Україні з’явилась онлайн-мапа, на якій позначено місця закладів чи благодійних організацій, куди можна пожертвувати речі – від дитячих іграшок до електроніки. Вже сьогодні скористатися helpmap.io можуть усі охочі, щоб подарувати друге життя речам і допомогти тим, хто їх потребує.

«Багато людей не знає, куди подіти свої речі, а багато благодійних організацій потребують речей. Щоб допомогти обидвом сторонам ми створили інтерактивну мапу благодійних організацій, куди можна віднести речі», – розповів Responsible Future один із розробників мапи Олександр Костінський.

Зараз мапа вже налічує близько 1000 організацій по всій країні. Користувачі власноруч додають інформацію про організації й потреби щодня – мапа працює як Wikipedia.

В Украине запустили онлайн-карту с местами, куда можно пожертвовать ненужные вещи

Автор ідеї зізнався, що колись захотів створити інструмент, який сприяв би розвитку альтруїзму. «Спочатку ми з товаришем розробили мобільний додаток givebox.xyz, який допомагав би віддавати речі від людини до людини. Додаток зростав досить швидко, проте з часом ми виявили проблему – люди, які виявили бажання взяти якусь річ, часто не приходили за нею. Отже ті, хто віддавав речі, розчаровувались в ініціативі, і більше не користувались додатком. Тож ми подумали як зарадити цьому і дійшли до ідеї віддавати речі благодійним організаціям», – каже Олександр.

За його словами, є кілька причин, чому важливий такий сервіс. Серед них – зменшення забруднення довкілля, адже часто речі спалюють або викидають на смітник. Також ідеться про економію природніх ресурсів для виробництва нових речей – замість того, щоб купувати нові речі, можна користуватись тими що були вживані в при цьому виглядати стильно. Й, звісно, йдеться про допомогу. Багато хто хоче допомогти місцевим благодійним організаціям, утім не знає як саме це зробити. До того ж, люди часто не знають, які саме речі необхідні тому чи іншому дитячому будинку, притулку для тварин тощо.

 

фото: unsplash.com