измельчитель пищевых отходов на кухне

В ООН вкотре закликають відмовитися від небезпечних речовин у холодильниках і кондиціонерах

Відмова від цілої низки небезпечних речовин не тільки допомагає захистити озоновий шар Землі, але й сприяє боротьбі з глобальним потеплінням на планеті. Про це йдеться на зустрічі представників країн-учасниць Монреальського протоколу, яка стартувала в Римі.

За останніми даними, так звана озонова діра зменшується зі швидкістю 1-3%. За прогнозами, озоновий шар у Північній півкулі й середніх широтах повинен повністю відновитися до 2030 року, в Південній півкулі – в 2050-х роках, а до 2060-го році – на полюсах.

Озоновий шар захищає Землю від сонячної радіації, а ультрафіолетове випромінювання є основною причиною меланоми та інших ракових захворювань шкіри. Експерти Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) вважають, що реалізація Монреальського протоколу допоможе запобігти 2 млн випадків раку шкіри до 2030 року.

Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар – один із успішних прикладів міжнародного співробітництва. Він забороняє виробництво і використання цілої низки небезпечних хімікатів. Сьогодні в «чорному» списку їх уже понад 100.

Також задля зниження атмосферної концентрації озоноруйнуючих речовин і часткового відновлення стратосферного озону країни два роки тому домовилися про поетапне скорочення виробництва і використання гідрофторвуглецю – ця озоноруйнівна речовина використовується при заправці систем охолодження, зокрема в холодильному обладнанні й системах кондиціонування повітря.

Наукові дослідження свідчать, що гідрофторвуглець являє собою дуже потужні парникові гази, які руйнують озоновий шар, але до того ж викликають глобальне потепління. Країни, які ратифікували Кігальскую поправку до Монреальського протоколу, зобов’язалися скоротити прогнозоване виробництво і використання цих газів більш ніж на 80%. Нині експерти аналізують заходи для поетапного виведення їх із обігу.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками