автобус с травой на крыше

В ООН пропонують позбавлятися старих автобусів і розвивати електротранспорт

Електричні автомобілі, відмова від автобусів із дизельними двигунами, нові технології для розвитку транспортної системи – все це вкрай важливо в боротьбі зі зміною клімату. Про це йдеться в новому міжвідомчому звіті ООН.

У передмові до звіту «Сталий транспорт, сталий розвиток» заступник генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань Лю Чженьмінь нагадав, що до 2030 року – рубежу досягнення Цілей сталого розвитку та Паризької угоди про зміну клімату – залишилося мало часу, а тому діяти необхідно швидко.

Документ оприлюднено напередодні глобальної конференції зі сталого транспорту, яка стартує в четвер у китайській столиці Пекіні. У ньому пропонується новий підхід до безпеки і стійкості міст за рахунок розвитку і вдосконалення транспортної системи, а також її декарбонізації.

Ситуація в містах та селищах, регіонах і країнах по всьому світу різниться, проте в цілому більшість містян добираються на роботу і пересуваються містом на громадському транспорті, власному автомобілі або інших моторизованих транспортних засобах. Це призводить до забруднення повітря, підвищення рівня шуму, заторів і сприяє глобальному потеплінню. На транспорт припадає 14% усіх викидів CO2.

За останні роки в багатьох містах вже докладені певні зусилля щодо поліпшення транспортної інфраструктури, в тому числі створювалися спеціальні смуги для громадського транспорту, споруджувалися велосипедні доріжки і додаткові тротуари. Однак проблеми ще далеко не вирішені – громадський транспорт перевантажений, і багато хто змушений добиратися на роботу на власних автівках, годинами простоюючи в заторах.

Що пропонують експерти ООН? Приділяти особливу увагу вдосконаленню громадського транспорту, в тому числі – замінювати старі автобуси, що забруднюють повітря, і стимулювати розвиток електротранспорту, а також розвивати сучасні пересадочні вузли. Інші рекомендації стосуються розвитку інфраструктури пішохідного та велосипедного руху.

На фото – автобуси з травою на даху в Сінгапурі. Ініціатива «Garden on the Move» належить компанії GWS Living Art. 

Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату