Країни Європи зобов’язалися відновити понад 4 млн гектарів земель

Країни Східної і Південно-Східної Європи взяли зобов’язання відновити до 2030 року понад 4 млн гектарів земель за глобальною програмою «Боннський виклик». Про це повідомили в інформаційній службі ООН.

Нині лісовий покрив знищений на більш ніж 2 млрд гектарів земель. Ці території непридатні для використання, що призводить до конкуренції за мізерні земельні та природні ресурси, до проблем із продовольством і ставить під загрозу джерела коштів для існування.

Основні причини деградації, особливо в країнах Східної і Південно-Східної Європи, пов’язані з комахами-шкідниками, хворобами рослин, засухами, лісовими пожежами, ерозією грунту, а також надмірною експлуатацією.

Відновлення лісових ландшафтів допомагає боротися зі зміною клімату, з бідністю і іншими проблемами. За даними Міжнародного союзу охорони природи, віддача на кожен вкладений у такі заходи долар становить $9.

Серед країн-учасниць проєкту – Республіка Молдова і Україна. Міністри з цих та інших країн Східної і Південно-Східної Європи, зібралися на зустріч, організовану Європейською економічною комісією ООН і Продовольчої і сільськогосподарської організацією.

У своїх виступах вони наголосили на винятковій важливості відновлення ландшафтів для вирішення проблеми зміни клімату і деяких наслідків цього явища.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Responsible Future допомагає компаніям в Україні визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>