Суд

В Австралії екоактивісти виграли суд над лісозаготівельною компанією

Австралійські екоактивісти виграли справу над лісозаготівельною компанією VicForests. Позов вони подали ще три роки тому від імені рідкісного посума – Leadbeater. Активісти зазначили, що компанія знищує середовище для існування посумів, які перебувають під загрозою вимирання. Про це повідомляє hromadske.ua.

Федеральний природоохоронний закон передбачає, що лісозаготівлі, зміна клімату та пожежі найбільше загрожують існуванню тварин, тому зобов’язує лісозаготівельні компанії оцінювати негативний вплив своєї діяльності на тварин. Водночас за так званими «регіональними лісовими угодами», лісозаготівельні компанії в Австралії звільняються від федеральних законів про довкілля. Таким чином компанії ставлять власні інтереси вище за інтереси тварин, що вимирають, вважають активісти.

Так, Федеральний суд постановив, що VicForests порушила пункти «Кодексу правил для виробництва деревини» 2014 року. Зокрема компанія не проводила комплексне обстеження лісів, щоб зрозуміти, як зберегти місця проживання тварин, які перебувають під загрозою зникнення.

Суд також визнав, що компанія порушила федеральний природоохоронний закон, оскільки її діяльність негативно впливає на існування щонайменше двох видів тварин.

Екоактивісти вважають, що цей прецедент допоможе регіональній та національній владі переглянути діяльність лісозаготівельної галузі. Вони сподіваються, що компанії в регіонах не будуть звільнятися від федеральних законів про довкілля.