Uzbekistan

Узбекистан розвиватиме чистий транспорт і поновлювані джерела енергії

Узбекистан має на меті до 2030 року підвищити вдвічі енергоефективність економіки, збільшити частку відновлюваної енергії до 25%  і розвивати екологічно чистий транспорт. Про це повідомив Президент Шавкат Мірзійоєв на Генеральній асамблеї ООН.

До 2025 року планується ввести в експлуатацію нові сонячні і вітрові електростанції загальною потужністю 2900 мегават.

Президент Узбекистану нагадав, що в травні цього року ООН оголосила регіон Приаралья зоною екологічних інновацій і технологій. Саме там, у місті Нукусі, в 2022 році Узбекистан у співпраці з ООН має намір провести міжнародний форум високого рівня по «зеленій» енергетиці. Узбекистан також готовий прийняти у себе в 2023 році Асамблею ООН з довкілля .

«Узбекистан готовий до розвитку взаємовигідного, довгострокового і багатопланового партнерства з усіма країнами світу і глобальними організаціями», – запевнив Президент Мірзійоєв.

Він також розповів про розроблену в країні Стратегію нового Узбекистану, суть якої, за його словами, полягає в «посиленні ролі інститутів громадянського суспільства, захисті прав людини, скороченні бідності, забезпеченні кожної людини гарантованим джерелом доходу і досягненні сталого екологічного розвитку». Узбекистан має намір до 2030 року увійти до числа держав із рівнем доходів на душу населення вище середнього.

фото: @snowscat