Заборона пластикових пакетів

Україна зробила ще один крок до заборони пластикових пакетів

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. За відповідне рішення проголосували 365 народних депутатів України.

Проектом передбачається заборона з 1 січня 2022 року розповсюдження пластикових пакетів товщиною до 50 мкм в об’єктах роздрібної торгівлі та ресторанах.

Водночас обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бокових складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для пакування та (або) транспортування свіжої риби і м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів, льоду, які розповсюджуються у об’єктах роздрібної торгівлі в якості первинної упаковки.

Проектом також пропонується встановити заборону розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства з 1 січня 2022 року. Також забороняется схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів. Натомість стимулюватиметься виробництво біорозкладних пластикових пакетів.

Мінекоенерго вже заявило, що підтримує прийняття у першому читанні законопроекту, адже він є частиною формування екоповедінки та зменшує забруднення довкілля. “Прийшов час і вам сказати #ПакетНЕпотрібен“, – ідеться у дописі відомства в Facebook.

Чому важливо заборонити продаж пластикових пакетів? Поліетиленові пакети забруднюють ґрунти, ліси, річки та моря. Близько 1 млн. птахів і 100 тис. тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею. Усього близько 6% від загального числа пакетів переробляються – решта роками лежить на сміттєзвалищах або ще гірше – серед природи.

Яка альтернатива пакетам? Пакети та торбинки багаторазового використання, а також біорозкладні пакети.

Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів та закликає народних обранців проголосувати за законопроект №2051-1 у цілому.

✅Рада у першому читанні підтримала заборону пластикових пакетів Парламент прийняв за основу проект Закону України про…

Опубліковано Міністерство енергетики та захисту довкілля України Вівторок, 12 листопада 2019 р.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво