стиральная машина

Євросоюз оголосив війну електросміттю

В ЄС запровадять нові правила для побутової техніки – вона повинна стати більш довговічною і придатною для ремонту. Екологи задоволені, але звертають увагу, що частина електроприладів під ці правила не підпадає.

За інформацією DW, з 2021 року по всій Європі набудуть чинності нові вимоги для виробників побутової техніки. Відповідно до опублікованох нещодавно постановою Єврокомісії, необхідно буде збільшити термін служби і ремонтопридатність таких пристроїв, як-от пральні машини, холодильники, телевізори, посудомийні машини, електродвигуни, джерела світла і світлодіодні екрани. Виробників зобов’яжуть надавати клієнту запчастини протягом щонайменше 10 років після покупки товару. При цьому під нову регуляцію не підпадають ноутбуки та смартфони.

За оцінкою Єврокомісії, до 2030 року нові заходи дозволять щорічно економити 167 ТВт/г енергії. Це відповідає річному енергоспоживанню в Данії з її 5,8 млн жителів. Передбачається, що мета буде досягнута завдяки високій енергоефективності електронних приладів. Окрім того, якщо пристрої будуть служити довше, їх доведеться виробляти в менших кількостях.

Нині одна пральна машина служить у середньому 11 років. Однак, на думку експертів, вона повинна служити щонайменше 20 років, щоб покупка нового пристрою виправдала себе з точки зору екології.

До того ж, відповідно до плану Єврокомісії, у майбутньому витрати громадян ЄС на електрику і покупку нових побутових електроприладів скоротяться на 150 євро на рік у перерахунку на кожного користувача.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво