автобус с травой на крыше

Україна планує закупити екологічний транспорт для 18 міст

Міністерство інфраструктури готується до реалізації другої фази проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ», що передбачає оновлення парків громадського транспорту в українських містах, і планує підписати вже наприкінці цього року угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) на суму 200 млн євро.

У прес-службі відомства повідомили, що орієнтовна загальна вартість проєкту складає понад 400 млн євро. На ці кошти планують придбати понад 280 тролейбусів, 65 електробусів, у тому числі – із зарядними станціями, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також за ці кошти планують побудувати та модернізувати трамвайні та тролейбусні лінії, відремонтувати трамвайні вагони тощо.

Попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту. Це – Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

«Використання електричного громадського транспорту не лише дозволить суттєво знизити рівень викидів у містах, а і максимально наблизить нас до європейських стандартів», – коментує Міністр інфраструктури Владислав Криклій важливість переходу на екологічний транспорт.

Окрім оновлення міського громадського транспорту, проєкт також впливає на безпеку дорожнього руху в сільській місцевості, розвантажуючи транспортні шляхи та стимулюючи перехід з приватного на громадський транспорт.