Пластиковые отходы

Учені закликають до глобальних досліджень пластику

Понад 30 учених із Китаю, Німеччини, Японії і Великобританії закликають урядовців і лідерів бізнесу до глобальних досліджень пластику і його впливу. На думку експертів, без повного вивчення цього матеріалу “ми не зможемо забезпечити стале майбутнє”. Про це йдеться в їхній доповіді Science to enable sustainable plastics за підсумками Chemical Sciences and Society Summit (CS3), що відбувся в Лондоні.

У документі вони зауважують, що пластик часто демонізують через відходи і забруднення, до якого призводить безповідальне поводження з ним. Проте пластик має свої переваги і в майбутньому багато технологій, які мають вирішальне значення. Наприклад, для зниження нашої залежності від викопного палива. Адже лопаті вітряних турбін потребують пластикових композитів. Пластик також широко використовують для теплоізоляції будинків, знижуючи споживання енергії. Цей матеріал також викоритовують у виробництві труб і трубопроводах, у будівництві загалом.

Інші технології, як-от робототехніка, безпілотники, електроніка, галузь охорони здоров’я і діагностики також спиратимуться на розробку більш якісних пластикових матеріалів.

Так, нині більшість пластиків, пластмас виготовляються з нафтохімічних продуктів, добуток яких призводить до забруднення і деградації землі. Але в майбутньому, на думку вчених, їх можна отримати з більш екологічних джерел – шляхом переробки пластикових відходів або з біологічної сировини.

Замовити корпоративний workshop і обрати вектори сталого розвитку вашого бізнесу

 

Ключовим підсумком звіту є низка рекомендацій, які можна узагальнити у вигляді чотирьох основних завдань для подальших досліджень:

1. Вивчити вплив пластику впродовж його життєвого циклу – від отримання сировини і виробництва пластику до найкращих варіантів переробки та утилізації і повного розуміння впливу на довкілля на кожному з етапів.

2. Розробка нового, екологічного пластику. Зокрема, з урахуванням під час проєктування принципів кругової економіки. Це означає проектування полімерних конструкцій зі властивостями, що дозволяють виробляти, обробляти і переробляти пластик із мінімальним негативним впливом на довкілля.

3. Замкнений цикл переробки пластику. Нам потрібні більш ефективні процеси переробки, в тому числі – під час поділу сумішей і композитів на поодинокі чисті полімери і «хімічної переробки», коли полімери розпадаються на більш дрібні молекули для повторного використання.

4. Контроль деградації й утилізації пластику. Безвідповідальній і безладній утилізації має бути покладено край. Основна увага має бути приділена розробці продуктів, що придатні і для вторинної переробки, і для безпечного розкладання в довкіллі до нетоксичних біохімічних речовин. Стандарти маркування також мають бути покращені.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

фото: unsplash.com