курс Цели устойчивого развития

ООН називає «питанням життя і смерті» необхідність скоротити цифровий розрив

Не скоротивши цифрову нерівність, світ не зможе досягти Цілей сталого розвитку. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на тематичному засіданні, присвяченому ролі нових технологій у досягненні Цілей сталого розвитку.

За його словами, відсутність доступу до інтернету в умовах пандемії позбавляє безліч людей можливості отримати життєво важливу інформацію про коронавірус. До того ж, цифрові технології стали ключовим компонентом практично у всіх галузях, як-от розробка вакцини, навчання онлайн, дистанційна робота, електронна торгівля.

Голова ООН побоюється, що «цифровий розрив» стане «новим обличчям нерівності». Адже в ході відновлення після Covid-19 цифрові технології будуть важливі як ніколи раніше, а ті, хто не має до них доступу, буде відставати все більше і більше.

Його занепокоєння розділяє і голова Генеральної асамблеї ООН Тіджані Мухаммад-Банді, якого теж турбує, що стрімкий розвиток цифрових технологій може тільки поглибити вже існуючу нерівність.

За його словами, від рівня цифрової грамотності, «яка вже стала визначальною рисою нинішнього століття», залежатиме, наскільки суспільство зможе впоратися з новими викликами: від прав людини до зміни клімату. Фактично йдеться про досягнення всіх 17 Цілей сталого розвитку, у тому числі – ліквідацію бідності і голоду, забезпечення загальної якісної освіти.

В ООН оприлюднена «Дорожня карта цифрового співпраці». Антоніу Гутерріш закликав міжнародну спільноту проявити далекоглядність і рішучість у її здійсненні.