У Торонто знайшли спосіб, як привчити жителів будинків сортувати відходи

У Торонто стартує пілотний проект Clean Recycling, мета якого – вивчити, як добре жителі будинків реагують на відгуки про зміни в сортуванні сміття, а також допомогти людям усвідомити негативні наслідки неправильного сортування і, зрештою, поліпшити переробку відходів.

За інформацією , майже половина жителів Торонто живуть у багатоквартирних будинках і тільки 28% з них переробляють і компостують свої відходи. Відтепер вони отримуватимуть кожні два тижні зворотний зв’язок і поради, які допоможуть поліпшити звички сортування. Поради поширюватимуть через електронну пошту, онлайн-портал і оголошення в будівлях.

Clean Recycling – це партнерський проєкт Sidewalk Labs, Canada Fibers і AMP Robotics у Торонто.

Транспортна компанія доставлятиме відходи на підприємство з переробки Canada Fibers, де їх вручну сортуватимуть, класифікуватимуть і реєструватимуть за типом і вагою. Крім того, Sidewalk Labs встановила систему комп’ютерного розпізнавання AMP Robotics на конвеєрній стрічці, щоб допомогти ідентифікувати матеріали.

Згодом дані про відходи будуть передані жителям будинків, власникам. Після завершення експерименту Sidewalk Labs надасть громадськості звіт із відповідними даними. Втім, з метою дотримання конфіденційності, назву або місцезнаходження будинку не оприлюднюватимуть. Жителі також можуть відмовитися від участі в проєкті.

Влада міста планує скоротити викиди парникових газів на 65% до 2030 року і разом із тим – переробити 70% вторсировини зі звалищ до 2026 року.

фото: unsplash.com