У Сінгапурі планують побудувати екологічне «місто майбутнього»

У місті Тенга функціонуватимуть вакуумна система збору відходів, кондиціонери на сонячній енергії, будуть побудовані підземні дороги, ферми, сади і будівлі за принципами «зеленої» архітектури. Про це пише журнал «Хмарочос».

Проект реалізує Рада житлового будівництва і розвитку Сінгапуру. Тут підрахували, що при середній температурі близько 27 °C цілий рік кількість енергії, необхідної для охолодження будівель, в період з 2010 по 2030 рік зросте на 73%. Щоб скоротити викиди вуглеводнів від кондиціювання приміщень в атмосферу, в екомісті встановлять гігантські кондиціонери, які будуть працювати від сонячної енергії. До 2050 року Сінгапур планує скоротити їх удвічі.

Майже всі залізничні мережі, дороги для електромобілів і автостоянки в місті будуть знаходитися під землею. Це допоможе звільнити місце для ферм, садів, городів, зон відпочинку, а також пішохідних і велосипедних доріжок. Живі рослини на фасадах допоможуть створити природну систему вентиляції в квартирах та офісах.

Водночас у новобудовах встановлять вакуумну систему збору сміття. Автоматична система транспортування відходів буде збирати і транспортувати сміття підземними трубами, що допоможе створити більш чисте середовище. Під час подальшої переробки, за допомогою спеціальної технології, ці відходи будуть перетворені в енергію.

фото: hdb.gov.sg