Кліматичний годинник у Нью-Йорку

У Нью-Йорку встановили годинник, що відліковує час до кліматичної катастрофи

У центрі Нью-Йорка встановили гігантські годинник, який показує, скільки часу залишилося у людства, щоб запобігти незворотнім наслідкам підвищення температури на планеті більш ніж на 1,5 °C у порівнянні з доіндустріальною епохою. Зокрема, залишилося 7 років і близько 100 днів.

Інсталяція має назву «Кліматичний годинник» і свій хештег у соцмережах #ClimateClock. Вона знаходиться на площі Юніон-сквер, що в південній частині Манхеттена. Її автори – американські активісти Ган Голан і Ендрю Бойд.

Годинник показує два числа. Перше – червоним кольором – це таймер, що відлічує, скільки часу потрібно при нинішніх темпах викидів, щоб спалити наш «вуглецевий бюджет» – кількість CO2, яку ще може бути викинуто в атмосферу. Тобто крайній термін і час, який в нас є, щоб вжити рішучих заходів і стримувати температуру нижче порогового значення 1,5 °C.

Друга цифра – її виділено зеленим кольором – відстежує зростаючий відсоток світової енергії, яка нині отримується з поновлюваних джерел. Тобто наш рятівний круг. Зараз цей показник становить понад 27,7%. Щоб запобігти кліматичній катастрофі, його потрібно довести до 100%.

Розрахунки засновані на висновках Берлінського інституту кліматичних досліджень.

«Цей годинник привертає увагу світу до невідкладності дій. Якщо ми хочемо вижити, нам потрібно постійне публічне нагадування про крайній термін кліматичних змін – усюди», – впевнені автори ініціативи. Вони закликають встановити такий годинник у кожномі місті.

 

Опубліковано Climate Clock Понеділок, 23 вересня 2019 р.

 

фото: climateclock.world