У Мексиці навчилися виготовляти пластик із кактусів

Мексиканська професорка-дослідниця Сандра Паско Ортіс винайшла екологічно чисту альтернативу традиційним пластмасам. Це – біорозкладний пластик, виготовлений з використанням соку сукулентів. Зокрема, кактуса Opuntia megacantha, який набув значного поширення в Мексиці.

Нині матеріал знаходиться на стадії лабораторних випробувань. Сандра все ще працює над вивченням  потенційного діапазону його використання. Поки що, вона вважає, як альтернативу його можна використовувати для упаковки, пакетів, покриттів, іграшок та інших пластмасових виробів. Наприклад, матеріал вже протестували для виробництва пластикових плівок, невеликих ємностей для твердих продуктів і одноразових столових приладів.

Сандра Паско Ортіс майже 20 років пропрацювала в Університеті дель Вальє де Атемахак, що в Гвадалахарі, здебільшого над проектами зі сталого розвитку. Вона першою отримала Національну премію за винаходи Мексиканського інституту промислової власності.

А який у вас пластиковий слід? Яку кількість відходів ви або ваш бізнес створюєте щодня? Допоможемо переглянути екологічні наслідки вашої діяльності, а також визначитися з новими пріоритетами!