Генсек ООН закликав покінчити з вугіллям

Настав час відмовитися від «найбруднішого» викопного палива, яке до того ж дедалі дорожчає – від вугілля. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, запропонувавши закривати вугільні шахти, але водночас забезпечувати шахтарів і працівників вугільних електростанцій роботою, в тому числі – через розвиток відновлюваних джерел енергії.

Під час свого виступу на організованій Великобританією і Канадою зустрічі з використання вугілля в галузі енергетики, голова ООН закликав більш рішуче скорочувати масштаби забруднення довкілля і утримати підвищення температури на рівні не вище 1,5 °C.

«Поетапна відмова від вугілля в електроенергетиці – найважливіший крок на шляху до поставленої мети – не допустити підвищення температури вище 1,5°C. Йдеться про те, щоб до 2030 року скоротити використання вугілля у виробництві електроенергії на 80% у порівнянні з рівнем 2010 року», – пояснив Антоніу Гутерріш. Він також нагадав, що забруднення повітря, пов’язане з викопним паливом, є причиною кожного п’ятої смерті в усьому світі.

За його словами, нині дешевше будувати нові потужності з використанням відновлюваних джерел енергії, ніж нові вугільні електростанції. Також, зауважив він, пройшли ті дні, коли за рахунок вугілля цілі регіони мали дешеву електроенергію і стабільні робочі місця. Сьогодні вигідніше отримувати електроенергію за рахунок поновлюваних джерел.

«Практично на всіх ринках зараз дешевше будувати нові потужності з використанням відновлюваних джерел енергії, ніж нові вугільні електростанції», – підкреслив голова ООН.

Гутерріш зазначив, що в таких країнах, як Китай і Індія, вартість будівництва нових установок у галузі сонячної енергетики менше, ніж експлуатація існуючих вугільних електростанцій.

Глава ООН вважає, що настав час більш рішуче відмовлятися від вугілля як джерела електроенергії. Робити це потрібно поетапно за трьома пріоритетними напрямами:

  • скасувати всі заплановані проєкти з будівництва вугільних електростанцій і покінчити із залежністю від вугілля;
  • припинити міжнародне фінансування вугільних електростанцій і спрямувати інвестиції на проєкти в галузі поновлюваних джерел енергії;
  • створювати нові робочі місця через розвиток чистих джерел енергії, що дозволить вирішити проблему втрати роботи на шахтах.

Генсек ООН висловив надію, що члени «великої сімки» вже на своєму червневому саміті оголосять про свої плани поетапної відмови від вугільної залежності у галузі електроенергії. На його думку, сьогодні є всі можливості для того, щоб подолати вугільну залежність і створити економіку, яка процвітатиме завдяки інноваційному бізнесу, спрямованому на сталий та екологічно чистий розвиток.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

 

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї діяльності. Замовити консультацію >>>