туман в горах

У Марокко, Танзанії та Болівії збиратимуть питну воду з туману

Промисловий дизайнер Петер Траутвайн розробив технологію CloudFisher, яка є екологічним і сталим джером води. Вона дозволяє збирати питну воду з туману і постачати населенню посушливих високогірних районів, де відчувається гостра нестача води, а хмари і туман – дуже часте явище.

За даними сайту Всесвітньої організації інтелектуальної власності, система CloudFisher складається з дрібної сітки, натягнутої на сталеву раму. Вона фіксується за допомогою гумових розтяжок, які також прикріплюють її до колекторної ємності. Ці розтяжки підтримують сітку в натягнутому стані і служать свого роду амортизаторами, шо пом’якшують сильні пориви вітру.

Сітки розставляють перпендикулярно напрямку вітру, щоб забезпечити уловлювання максимальної кількості води. Водяна пара, що осідає на дрібнопористій сітці, конденсується і стікає вниз у ємність.

Сітки для збору води з туману вже встановили у високогірному районі Танзанії, де вони забезпечують чистою питною водою місцеву школу, зокрема понад 300 учнів та вчителів. До того ж, воду можна використовувати для поливу шкільного городу. Також CloudFisher встановили в Марокко і планують встановити в Болівії.

У середньому за рік сітки CloudFisher витягують із туману близько 22 літрів води на квадратний метр, а в період з листопада по лютий обсяг видобутої таким чином води становить 60 літрів на квадратний метр.

Ціль 6. Чиста вода та належні санітарні умови

фото @ryanpernofski